Owijarki półautomatyczne do palet


Dla wielu przedsiębiorstw kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie towaru, który musi być następnie magazynowany lub transportowany. Do tego celu świetnie nadaje się folia stretch, wykorzystywana w półautomatycznych owijarkach do palet. Wskazane urządzenia znacznie przyspieszają proces pakowania oraz optymalizują go, ekonomicznie zużywając materiał. W naszej ofercie są doskonałe, cenione na całym świecie sprzęty ONE WRAP pochodzące od renomowanego włoskiego producenta SIAT, który od dekad tworzy ciekawe rozwiązania dla firm. Już teraz poznaj wszystkie zalety tych maszyn i zdecyduj się na zakup!

Owijarki półautomatyczne jako przyśpieszenie procesu pakowania

Jeśli skala produkcji, przetwórstwa lub działań transportowych jest duża, dziennie trzeba przygotować nawet dziesiątki czy setki palet. W takiej sytuacji trudno wyobrazić sobie ręczne pakowanie artykułów. Jedynym słusznym wyjściem jest inwestycja w owijarkę półautomatyczną, którą proponujemy naszym Klientom. Dzięki niej wszelkie procesy związane z foliowaniem towarów będą prostsze i bardziej efektywne, co przekłada się na wydajność paletyzacji. Sprzęt wykona kluczowe prace szybciej niż grupa osób, a dodatkowo może robić to bez przerwy. Maszyny zostały przystosowane do intensywnej eksploatacji, więc nawet po wielogodzinnych działaniach gwarantują precyzję i znakomite rezultaty owijania.

Budowa owijarek automatycznych

Sprzedawane urządzenia zostały zrobione z solidnych i nowoczesnych komponentów. Talerzowe półautomatyczne owijarki do palet składają się z masztu, a także panelu operatorskiego zintegrowanego z kolumną, który umożliwia wygodne sterowanie ustawieniami maszyny. Ważnymi częściami są również głowica i platforma zwana inaczej stołem – to na niej umieszcza się towary. Standardowa jej średnica to 1500 mm, choć do wyboru są też inne rozmiary. Maksymalna waga pakowanej palety to 2400 kg, z kolei wysokość kolumny – 2100 mm, jednak jest opcja nabycia dłuższej, która obsługuje konstrukcje mające nawet 2450 mm. 

Rodzaje głowic

Warto wiedzieć, że owijarki półautomatyczne mają większość funkcji sprzętów automatycznych, jednak dzięki zwartej konstrukcji zajmują mniej miejsca. Należy ręcznie umieścić na nich towary, przyczepić folię do palety i ustawić pożądany tryb. Kluczowymi elementami maszyny są różnego rodzaju głowice. Do naciągania standardowych i wstępnie rozciągniętych folii sprawdzą się głowice EM i M, w których przypadku wykorzystywany jest hamulec mechaniczny. Do wskazanych materiałów nadaje się też komponent typu FM, stosujący do naciągania hamulec elektromechaniczny. Do pre-stretchu wybiera się rozwiązania SM, a do folii power takie jak LP.

Dlaczego warto zautomatyzować proces owijania palet?

Jak wspomniano, owijarki półautomatyczne pomagają zwiększyć tempo pracy, co pozytywnie wpływa na dochody przedsiębiorstwa. Dostępne urządzenia są proste w obsłudze, bezpieczne dla obsługujących oraz wyposażone w fotokomórkę wykrywającą wysokość ładunku. Dobrze zapakowany towar może być wygodnie transportowany, ponieważ jest idealnie zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabrudzeniem. W razie potrzeby służymy fachowym doradztwem i odpowiemy na wszelkie pytania. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i zamówienia owijarki półautomatycznej!


owijarka półautomatyczne do palet - Ol-Fol.pl
owijarka półautomatyczna - Ol-Fol.pl
owijarka półautomatyczne do palet - Ol-Fol.pl
panel sterujący owijarką półautomatyczną - Ol-Fol.pl
owijarka półautomatyczna - Ol-Fol.pl